2013. ápr 18.

65. Az egyensúly íze

írta: _Maverick
65. Az egyensúly íze

Bármit össze tudok kötni bármivel!”

-Paul Bach-y-Rita-

paul-bach-y-rita-2.jpgPaul Bach-y-Rita különleges ember volt. Egyrészt a modern kor tudósainak többségétől eltérően számos különböző területen mondhatta magát szakértőnek, másrészt soha semmit nem vett készpénznek. Olyan kérdéseket tett fel, amelyeket mások megfontolásra érdemesnek sem találtak, hiszen a legelfogadottabb, legmozdíthatatlanabbnak hitt alapvetések igazságtartalmát feszegették. Bizonyos szempontból különcnek, amolyan „őrült zseninek” tartották, de ez a nyughatatlanság vezetett el a Nature-ben 1969-ben megjelent cikkéhez, mely nagyban hozzájárult az agyról alkotott képünk gyökeres megváltozásához.

Miként arra előző bejegyzésünkben rávilágítottunk, ...

Tovább Szólj hozzá

agy agykutatás fókuszpont Bach-y-Rita

comments powered by Disqus
2013. ápr 16.

64. A mechanisztikus agy képe

írta: _Maverick
64. A mechanisztikus agy képe

Nem nyugszom, amíg nem konstruálok egy matematikai modellt arról, amivel éppen foglalkozom. Ha sikerül, akkor megértettem a dolgot, máskülönben nem.”

-Kelvin-

ValtozoAgy.jpgA neuroplaszticitás fogalmát több cikkünkben emlegettük már, miként pedzegettük agyunk „átvezetékelésének” lehetőségét is azt bizonygatva, hogy a folytonos online lét ténylegesen, fizikailag át tudja formálni szürkeállományunkat. Ezidáig azonban nem világítottuk meg igazán mit is jelent agyunk plasztikussága, és milyen következményei vannak ennek a tulajdonságnak. Most elérkezett ennek az ideje is: a mai cikkel megkezdjük lélegzetelállító utunkat a neuronok sűrű dzsungelében , melynek során remélhetőleg sikerül átformálnunk olvasóink agyról és saját ...

Tovább Szólj hozzá

agy neuron agykutatás fókuszpont Galileo Norman Doidge Coursera Ramón y Cajal Descartes Golgi Nicholas Carr

comments powered by Disqus
süti beállítások módosítása